Ako v Kašmíre mobilnú kartu kúpiť

Z Juniorovho indického zápisníka

Včera sme dosiahli mesto Jammu, kde bolo hlavným cieľom misie zohnať miestnu SIM kartu, pretože v indickom štáte Jammu a Kashmir nefungujú SIM karty zakúpené vo zvyšku Indie (lebo JaK chce byť samostatný).

Takže sme sa vybarli vyybavovať SIM kartu, lenže tú môže turista dostať len vtedy, ak sa za neho zaručí nejaký domáci….a toho sme logicky nemali. Najprv sme boli vo veľkej predajni, potom v centre zákazníckej podpory a nakoniec ma vyslali do riaditeľstva operátora. Tam som sa dostal k riaditeľovi BSNL (indický štátny operátor) a ten sa nechcel nechať zahanbiť, tak sme dostali jednu miestnu SIM kartu aj s internetom na 15 dní, ktorá sa mala aktivovať o hodinu. Akurát, že nefunguje doteraz :D.

Z Jammu pokračujeme smer Srinagar, Fabo vravel, že bude super cesta. Prvých 50 kilometrov bola super, potom začal tankodrom a nám začala nejako divne šúchať prevodovka. Vyhodnotili sme to ako poruchu druhej kategórie (dá sa pokračovať, ale v dohľadnej dobe by bolo dobré riešiť).

V kolóne Jingle truckov to Fabo dokrútil asi 150 km od Srinagaru a keď padla tma, jazdilo sa brutálne ťažko. Kúdole prachy, obrovské jamy, hučiaca prevodovka a navyše sa tu stavala cesta, takže kopa strojov. Vyšli sme na jeden obslúžny kopec hneď vedľa cesty a zakempili sme na žobráka.

Pred spaním sme museli otvoriť kufor. Najprv sme skúšali kľúčom, potom šrobovákom, potom kameňom a nakoniec kombináciou všetkých. Výsledok: otvorený kufor, vylomený zámok a otváranie kufra prerobené na gurtňu, ktorá je priviazaná o jazýček zámku. Na pána.

Po absorbovaní Dôstojníkovej voľby sme zaľahli spať. Fabo si z domu nevzal karimatku, tak si ustlal na poťahoch z auta (vašich poťahoch! :D) a zakryl sa dekou, ktorú si zobral ešte z lietadla. Za kopcami sa parádne blýskalo, ale Fabo hovoril, že pršať nebude. Ja som zapol pesimistický mód a ľahol som si v aute, že keď začne pršať rovno zbalíme pakšamentne a pokračujeme v jazde.

Večer sa dočítate, ako to dopadlo s tým daždom a prečo Fabo nebude nikdy hlásiť počasie v telke 😀