Ako môžeš sledovať našu cestu do Ázie

 

Posledné dni sú plne príprav, doLaďovania áut, foto a video techniky, tej trochu kempového vybavenia a samozrejme o voľbe vhodných konzerv. Historicky prvýkrát berieme so sebou aj také náhradné diely, o ktorých vieme, ako ich použiť! ..ale je to len vďaka tomu, že berieme Bobra, ktorý vie všetko opraviť.

Ale k veci! Zajtra po 13 slávnostne vyrazíme z Kysuckého Nového Mesta a cez Poľsko to zamierime priamo na Ukrajinu. A ty, čitateľ tohto blogu, si určite hovoríš: „no šak dobre, oni si idú na cestu…ale čo ja tu mám doboha dva mesiace akože robiť doma?“ (slušný ľudia nepoužijú expresívum). Nuž, máme tu pre teba riešenie.

V prvom rade by si mal často pozerať naše fejsbúky, lebo tam niečo budeme pridávať, akonáhle sa dostaneme na net. Nejakú fotku, alebo aspoň napíšeme, či žijeme. Lenže to sú také informácie s nízkou frekvenciou, že niekedy dvakrát za deň, niekedy raz za dva dni.

Ak chceš byť fakt v obraze, tak na našom webe sleduj priamy prenos! Normálne že tu máme mapu a na tej mapke sa pohybuje bodka a tá bodka sme my. Občas pribudne aj nejaká fotka z našej cesty a ty nám to tam môžeš komentovať. Odpovieme obratom :). Inak nezľakni sa, pri prejazde cez hranice môže naša bodka dlhšie stáť, pretože v každej krajine si musíme kúpiť dátovú kartu, aby to fungovalo.

 

Okrem živého prenosu nájdeš na stránke aj kategóriu Výzva rokačo sú rôzne strelené súťaže, ktoré sme vymysleli proti ponorkovej chorobe a proti nude na ceste! Výzva roka zahŕňa tri súťaže:

Bravčiak – je súťaž, kto koľko počas cesty schudne a priberie. Berieme so sebou osobnú váhu a každé ráno sa uskutoční váženie posádky a zápis údajov do grafu.

600 km do Faba – znamená, že Fabo každý deň výpravy odbehne 10 kilometrov. Nevieme presne, ako to chce realizovať napríklad v Pamíre, alebo vo výške nad 5000 metrov. Ale on snáď vie :D.

Ležérny cikung je taká klasika, budeme pridávať fotky nášho ležérneho cikungu a vy môžete hlasovať za najlepší kúsok. Víťaz vyhrá….no asi nič moc :D. V kaźdom prípade do sútaže môžete prispieť aj vy, takže ak máte nejakú fotku ležérneho cikungu neváhajte. Pre neznalých – ležérny cikung znamená, odfotiť osobu ktorá močí, ale aby z fotky nebolo úplne zjavné, že močí 🙂

 

Nezabudni sledovať aj náš blog z cesty. Budeme sa snažiť písať aspoň každý druhý – tretí deň a zároveň raz týždenne dlhší článok s najväčšími peckami čo sa stali. Tak to sleduj, daj o tom vedieť kamošom a ich kamošom.

Drž palce…bude to pekelná jazda  😉

 

Zdieľaj ako prvý a naštartuj to tu!